Dantų implantavimas (dantų implantai)

Dantų netekimas – rimtas sveikatos iššūkis, ištinkantis ne tik vyresnio amžiaus žmones. Dėl įvairių ligų ar patirtų traumų, dantis praranda net labai jauni pacientai. Tokia netektis dažnai kelia fizinį bei estetinį diskomfortą, o kelių ar daugiau dantų praradimas gali pakeisti Jūsų gyvenimą iš esmės: nuo sutrikusios kramtymo funkcijos iki veide pastebimų pokyčių.


Siekiant atkurti gyvenimo kokybę, nepamainomas dantų implantavimas. Procedūros metu į buvusio danties vietą įsriegiamas implantas – varžtelio formos danties šaknies pakaitalas, gaminamas iš kokybiško, puikų biosuderinamumą su organizmu turinčio titano lydinio.
Šis unikalus metodas visam laikui sugrąžina danties funkcijas, šypsenos grožį ir pasitikėjimą savimi!

Kada reikia dantų atkūrimo implantais?

• Netekote vieno ar daugiau dantų
• Pastebite, kad kilo kramtymo sunkumų
• Pradėjote švepluoti
• Netekus dantų ėmėte varžytis bendravimo
• Kompleksuojate dėl pasikeitusios išvaizdos
• Svajojate apie harmoningą šypseną
• Norite ne laikinos išeities, o ilgaamžio ir efektyvaus rezultato

Dantų atkūrimo svarba

Daliai pacientų atrodo, kad prarastas vienas ar keli dantys – viso labo estetinis trūkumas ir profesionalios pagalbos ieškoti neskuba. Deja, tai gali paveikti kur kas daugiau, nei tik burnos ertmę.


Praradus kelis dantis, sutrinka kalbos funkcija – atsiranda šveplavimas. Darosi sunkiau ne tik kalbėti, bet ir mėgautis mylimu maistu: praradus dantis, gerokai pasunkėja kramtymas, todėl dažnai tenka rinktis sriubas, košes ir kitus minkštesnius produktus. Pastai sukramčius maistą, kyla grėsmė virškinamajam traktui: apsunkinamas virškinimo procesas, didėja skrandžio rūgštingumas, gali atsirasti opos.


Nevalia pamiršti ir estetikos. Psichologiniu išbandymu tampa ne tik bedantė šypsena, bet ir veido pokyčiai. Praradus ar išrovus dantį, jo augimo vietoje žandikaulis netenka natūralios atramos ir prasideda kaulo tirpimas. Nykstant kauliniam audiniui, keičiasi paciento veido bruožai: daugėja raukšlių aplink lūpas, įdumba skruostai, o žmogus atrodo gerokai vyresnis nei iš tiesų.

Dantų implantavimas – vienintelė išeitis?

Dantis atkurti galima įvairiais būdais. Dalis pacientų iki šiol vietoje implantų renkasi atgyvenusį sprendimą – išimamus dantų protezus. 

Kuo skiriasi šie metodai? Palyginkime:

 Dantų implantai

• Atkuria 60-100 proc. kramtymo funkcijos
• Netrukdo mėgautis bet kokiu maistu
• Pilnai sugrąžina fonetinę funkciją
• Sprendimas visam gyvenimui
• Šypsenos estetiką užtikrina natūraliai atrodantys dantų vainikėliai ar plokštelės
• Itin patogūs, atkuria natūralių dantų pojūtį
• Sustabdo žandikaulio kaulo tirpimą

 Išimami protezai

• Atkuria tik 10 proc. kramtymo funkcijos
• Sudėtinga mėgautis kietesniu maistu
• Dalis pacientų ir toliau švepluoja
• Protezai sparčiai dėvisi, todėl gana dažnai tenka gaminti naujus
• Protezai negeba pilnai atkurti natūralios dantų išvaizdos
• Nėra komfortiški, gali trinti, dirginti gleivinę ir kristi iš burnos
• Neužkerta kelio kaulo tirpimuiAkivaizdu: dantų implantai – kokybiškiausias, funkcionaliausias ir ilgaamžis sprendimas, kol kas neturintis sau lygių.

Dantų implantai, su kuriais dirbame:

Siūlome rinktis Straumann arba Medentika dantų implantus.


• Straumann – laiko ir pacientų įvertinti šveicariški dantų implantai, džiuginantys puikiais prigijimo rodikliais ir puikiu biosuderinamumu su žmogaus organizmu. Tai – visame pasaulyje lyderiaujantys implantų gamintojai, todėl kokybe tikrai nenusivilsite!


• Medentika – itin aukštos kokybės, patvarūs ir patikimi vokiški dantų implantai, idealiai tinkantys įvairiems dantų atkūrimo atvejams.

Dantų implantacijos eiga

Tai – standartinė, greita ir beskausmė procedūra. Žinoma, tik tuo atveju, kai yra atliekama profesionalų. Mūsų klinikoje dantų atkūrimą implantais atlieka tik itin patyrę burnos chirurgai.

 Konsultacija

Pirmojo vizito metu pacientas išsako savo norus ir pageidavimus, gauna atsakymus į rūpimus klausimus. Apžiūrima jo burnos ertmė, atliekama rentgeno nuotrauka.

 Pasiruošimas

Pagal gautus duomenis, sudaromas paciento gydymo planas: numatomas implantų skaičius, parenkama medžiaga protezavimui. Prieš implantaciją pašalinami pažeisti dantys.

 Danties atkūrimas

Pritaikius nuskausminimą, į numatytą vietą sriegiamas reikiamas implantų skaičius, gali būti tvirtinamas danties vainikėlis, todėl šypsositės drąsiai iš karto po procedūros!

Jūsų galimybės:

 1 danties atkūrimas

Vienmomentė implantacija – pamirškite varginantį laukimą! šiuolaikinis danties atkūrimas yra nesudėtinga ir greitai atliekama procedūra. Dažnai užtenka vos vieno vizito, kurio metu pašalinamas dantis ir įsriegiamas implantas. Ant implanto gali būti tvirtinama laikinas danties vainikėlis.


Tradicinė implantacija – kartais danties negalima atkurti vieno vizito metu, iš karto po danties šalinimo. Tokiu atveju atliekama tradicinė (atidėta) dantų implantacija: implantas sriegiamas po kelių mėnesių, burnos audiniams pilnai sugijus.

 Kelių dantų atkūrimas

2 implantai 3 dantims – praradote kelis gretimus dantis? Tokiu atveju nebūtina sriegti trijų implantų! Dažniausiai užtenka vos dviejų kokybiškų implantų, ant kurių tvirtinama dantų vainikėlių konstrukcija, idealiai atkartojanti natūralią danties spalvą, struktūrą, formą.

 Visų dantų atkūrimas

Visi dantys ant 4 implantų – populiariausias implantacijos metodas. Į viršutinį arba apatinį žandikaulį sriegiami 4 implantai, o dantų funkcija bei estetika atkuriama ant implantų tvirtinant ypač kokybišką nenuimamą dantų plokštelę.


Visi dantys ant 6-8-12 implantų – idealus pasirinkimas tiems, kurie nori maksimalios estetikos ir 100 proc. natūralaus dantų pojūčio. Didesnis implantų skaičius užtikrina stabilumą ir funkcionalumą. Paciento dantys atkuriami dantų vainikėlių jungtimis.


Visi dantys ant 2 implantų – tai ekonomiškas dantų atkūrimo būdas: į žandikaulį sriegiami 2 implantai-lokatoriai. Ant jų tvirtinama fiksuojama (išimama) plokštelė. Toks dantų atkūrimo būdas atkuria 60 proc. kramtymo funkcijos, užtikrina stabilumą ir galimybę laisvai mėgautis maistu.

Dantų implantai: kaip prižiūrėti?

Daugelis pacientų nerimauja: galbūt dantų implantavimas iš esmės keičia burnos ertmės priežiūrą?


Turime gerų žinių! Implantais atkurtų dantų priežiūra niekuo nesiskiria nuo Jums įprastos rutinos. Kruopščiai valykite dantis kokybišku šepetėliu minkštais arba vidutinio kietumo šereliais 2-3 kartus per dieną. Nepamirškite naudoti tarpdančių siūlo, tarpdančių šepetėlio, burnos irigatoriaus bei burnos skalavimo skysčio. Kartą per metus atlikite profesionalią burnos higieną ir profilaktinę odontologinę patikrą. Štai ir viskas! Taikant šias priemones, sveika ir švytinčia šypsena džiaugsitės be rūpesčių.