Dantų šaknų kanalų gydymas mikroskopu

Dantų šaknų kanalų gydymas mikroskopu (endodontija)


Endodontinis gydymas – metodas, leidžiantis efektyviai gydyti dantų šaknų kanalus. Šio gydymo prireikia, kai pažeidžiamas danties vidinis audinys, pulpa (nervas).

Susisiekti
Dantų šaknų kanalų gydymas mikroskopu (endodontija)

Uždegimo simptomai


• Aštrus, intensyvus skausmas. Dažnai neleidžia užmigti ar pažadina naktį.
• Padidėjęs dantų jautrumas, ypač šaltam, karštam, saldžiam maistui.
• Skausmas valgant. Skausmas gali būti lokalus, vidutinio stiprumo, maudžiantis.
• Jeigu pažeistas kaulas aplink danties šaknies viršūnę, dantis vizualiai atrodo iškilęs.
• Kartais uždegimo eiga būna lėtinė. Tokiu atveju simptomai nejaučiami, arba vos pastebimi. Uždegimas diagnozuojamas atlikus rentgeno tyrimą.

Kas sukelia uždegimą?


Danties šaknų kanalų uždegimas – labai nemalonus ir skausmingas iššūkis mūsų sveikatai. Ši būklė siejama su laiku negydomu dantų ėduonimi (kariesu). Nepastebėta ar užleista problema lemia, kad ėduonis pažeidžia gilesnius danties audinius. Paveikti karieso, šie suminkštėja, o pavojingas uždegimas pasiekia dantų šaknų kanalus.


Taip pat uždegimas gali atsirasti ir patyrus danties traumą.


Negydant šios būklės, pamažu žūsta pulpos (nervo) audiniai. Pavojinga infekcija plinta į minkštuosius ir kietuosius burnos audinius. Tokiu atveju pacientui gresia rimtos komplikacijos – danties praradimas, infekcijos išplitimas krauju į kitus kūno organus, tarp jų – net į širdį.

Kodėl reikalingas dantų šaknų kanalų gydymas mikroskopu?


Dantų šaknų kanalų gydymas leidžia užkirsti kelią infekcijai ir išsaugo natūralų danties audinį. Toks metodas užtikrina:

• Išsaugotą kramtymo funkciją ir estetiką.
• Apsaugo tiek gydomą dantį, tiek kaimyninius dantis nuo infekcijos bei kitų pažeidimų.
• Užtikrina, kad infekcija neišplistų į kitus organus.
• Leidžia gyventi komortiškai ir be skausmo.

Endodontinio gydymo nauda


Endodontinis gydymas pareikalauja gydytojo meistriškumo bei patirties ir paciento kantrybės, mat kai kurie sudėtingesni atvejai vieno apsilankymo metu iki galo neišsprendžiami – reikia kelių vizitų, o kartais – net pergydymo.

Gydymo eiga


Endodontinis gydymas reikalauja ne tik gydytojo profesionalumo, bet ir pažangių technologijų. Tik aukštos kokybės gydymas rimtas endodontines problemas išspręs visam gyvenimui.


Būtent todėl gydymo metu dažnai pasitelkiamas mikroskopas. Šis instrumentas, su įmontuota vaizdo ar foto kamera, yra tiesiog nepamainomas atliekant šiuolaikinę, profesionalią diagnostiką. Mikroskopas leidžia pastebėti net menkiausius pažeidimus ir yra nepamainomas gydant sudėtingus atvejus (pvz. . jeigu dantų šaknų kanalai ypač siauri, lenkti ar užkalkėję arba tenka šalinti sulūžusį instrumentą, jo dalį ar kultinį kaištinį įklotą), taip pat – pergydant anksčiau blogai sugydytus dantų šaknų kanalus.

Pristatome endodontinio gydymo eigą:


Kelias dienas po gydymo pacientas gali jausti nedidelį danties jautrumą. Tai – normalu: šis diskomfortas palaipsniui išnyks. Tačiau jei skausmas intensyvus arba po kelių dienų vis dar jaučiate nemalonius pojūčius, būtinai pasikonsultuokite su savo gydytoju.


Žinoma, net po sėkmingo endodontinio gydymo, svarbu nepamiršti pamatinių burnos ir dantų priežiūros taisyklių: kruopščiai valytis dantis, naudojant minkštą ar vidutinio minkštumo dantų šepetėlį, tarpdančių siūlą, antibakterinį burnos skalavimo skystį, reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną. Norint išvengti problemų pasikartojimo ateityje, rekomenduojame stebėti savo dantis profilaktiškai atlikti rentgeno nuotraukas bent kartą per metus.

Ko tikėtis po gydymo?


1. Pirmos konsultacijos metu gydytojas endodontas atidžiai įvertina danties būklę. Atliekama rentgeno nuotrauka ir sudaromas gydymo planas.


2. Prieš pradedant gydymą, suleidžiami nuskausminamieji vaistai, todėl procedūros metu pacientas nejaučia jokio skausmo.


3. Naudojant pažangius instrumentus, o esant reikalui – ir mikroskopą, kruopščiai valomi danties šaknų kanalai: iš kanalų sistemos pašalinami pažeisti audiniai.


4. Išvalius kanalus, šie apdorojami apsaugančiomis medžiagomis. Galiausiai kanalai izoliuojami aukštos kokybės plombine medžiaga.

Susisiekti
Share by: