Terapinis suaugusiųjų ir vaikų gydymas

Terapinis suaugusiųjų ir vaikų gydymas


Terapinis dantų gydymas – tai profilaktinių ir gydymo priemonių taikymas. Juo siekiame išvengti danties audinių pažeidimų arba atstatyti kariozinės ar nekariozinės kilmės dantų defektus.

Suaugusiems ir vaikams rekomenduojame tikrintis dantis kas pusmetį, jei Jūsų gydytojas nerekomenduoja kitaip. Tai svarbu tam, kad užkirstume kelią 
ėduoniui, dar kitaip vadinamam dantų kariesu.

Ėduonis yra labiausiai paplitusi dantų liga, kuri sukelia maždaug 90% dantų pažeidimų visoje populiacijoje. Vienos priežasties sukeliančios dantų kariesą nėra. Deja, negalime pakeisti dalies veiksnių, turinčių įtakos ligos atsiradimui ir progresavimui. Tai – paveldimos dantų, kaulų ir gleivinės ligos, žmogaus vartojami vaistai, gretutinės ligos, seilių sudėties ypatybės, uždegimą sukeliančios bakterijos. Kita dalis faktorių, sukeliančių ėduonį, priklauso nuo mūsų pačių – mityba, vitamino D trūkumas, mikroelementų trūkumas, žalingi įpročiai, nepakankami burnos higienos įpročiai arba visiškas jų nebuvimas.

Susisiekti
Terapinis suaugusiųjų ir vaikų gydymas

Kaip susidaro tiek problemų kelianti „skylutė“ ?


Vartojant didelį angliavandenių ir rūgščių produktų kiekį, rūkant bei nepakankamai rūpinantis burnos higiena kaupiasi apnašos, kurios didina karieso susidarymo tikimybę. Dantų emalyje mažėja kalcio ir fosforo, iš lėto prasideda jo irimas. Iš pradžių žmogus nieko nejaučia ir nepastebi, tačiau ilgainiui atsiranda balkšvos dėmelės emalio paviršiuje ar jo duobutėse, palaipsniui jos virsta gelsvomis, rudomis. Tai reiškia, kad emalis jau yra pažeistas, gali atsirasti emalio pralaidumui būdingi simptomai – jautrumas šaltam arba saldžiam maistui. Vėliau jautrumas stiprėja, atsiranda skausmas, nes vystosi uždegimas. Kariesui pažeidžiant gilesnius danties sluoksnius susidaro akivaizdžiai matomi pakitimai, liaudiškai vadinami „skylutėmis“.

Dantų karieso gydymas


Ėduonies gydymas priklauso nuo pažeidimo gylio ir pažeistos dantų grupės. Tai nėra tik plombavimas, šalinant kietųjų audinių defektus. Labai svarbu atstatyti danties anatominę formą, atkurti sukandimą, parinkti tinkamą nuskausminimą. Plombavimo metu plombos spalva pritaikoma individualiai, pagal paciento dantų spalvą. Svarbu sutvarkyti nuskilusius dantis, užlakuoti arba užplombuoti jautrius dantų kaklelius.


Negydant dantų karieso dantų jautrumas ir skausmas gali didėti, o uždegimas pažeisti gilesnius danties sluoksnius, dantys gali trupėti, didėja įvairių komplikacijų, pūlinių susiformavimo rizika. Lėtinis uždegimas burnoje siejamas su daugeliu, ne tik burnos, bet ir kitų širdies, kraujagyslių bei kitų sistemų ligų. Tinkama burnos higiena ir ankstyvas dantų karieso diagnozavimas – svarbus akcentas tiek prevencijoje, tiek gydyme.


Anksti pradėtas gydymas reiškia geresnes išeitis – danties išsaugojimą, komplikacijų išvengimą. Taip pat reikia nepamiršti, kad senos, nekokybiškos, nutrupėjusios plombos turi būti pakeičiamos – einant laikui kiekviena plomba traukiasi, keičiasi jos savybės, tam yra apskaičiuoti plombos traukimosi koeficientai. Tokią plombą reikia keisti, nes jos mikrotarpuose besikaupiantys organizmai ir maisto likučiai gali sąlygoti sugedusį dantį, kuris bus trapesnis ir lengviau nulūš. Šiuolaikinės plombos turi minimalius traukimosi koeficientus, yra patvaresnės, todėl sumažėja antrinio ėduonies rizika.

Vaikų dantukų gydymas


Kariesas gali pažeisti ir vaikų pieninius bei nuolatinius dantis, labai svarbu pas odontologą apsilankyti jau išdygus pirmam dantukui – taip tėveliai sužinos, kaip reikia prižiūrėti vaiko dantukus ir užkirs kelią problemoms. Ankstyvasis vaikų kariesas formuojasi vaikui dažnai geriant saldžius skysčius, prieš miegą žindant buteliuką ir esant nepakankamai burnos higienai. Karieso pažeisti dantys išplonėja, gali lūžti nuo menkiausios traumos. Pažeisti ir nulūžę pieniniai dantys yra infekcijos šaltinis, todėl jų netekus yra sutrikdomas žandikaulių vystymasis bei formuojasi netaisyklingas sukandimas.


Atsiradus kariesui, dantys plombuojami specialiomis vaikams skirtomis gydymo medžiagomis – plombos gali būti įvairių spalvų, kartais aplikuojamos net be danties gręžimo. Kadangi ėduonis dažniausiai kaupiasi krūminių dantų vagelėse, verta apsvarstyti krūminių dantų silantavimą. Stengiamės, kad vaikams apsilankymas būtų kiek įmanoma malonesnis ir be ašarų, tačiau geriausia karieso prevencija – reguliarūs vizitai pas odontologą bei atidus dantų valymas namie.

Nuskilusių dantų atstatymas


Šiuolaikinėmis plombinėmis medžiagomis įmanoma atstatyti danties nuskilimą visiškai nepastebimai, o restauracija tarnaus ilgus metus. Jus gydantis gydytojas įvertinęs nuskilimo apimtį rekomenduos Jums tinkamiausią danties atstatymo būdą.

Dantų jautrumo gydymas


Daug pacientų skundžiasi naujai atsiradusiu dantų jautrumu, diskomfortu valgant, geriant šaltus gėrimus ar tiesiog įkvepiant orą per burną. Išsiaiškinus jautrumo priežastį, nesunku parinkti tinkamą gydymą – pradedant paprasčiausiu skalavimu fluoro turinčiais skalavimo skysčiais, fluoro lako ar gelio aplikacijomis, baigiant dantų kaklelių plombavimu ar kitomis priemonėmis.

Pirmojo vizito metu sudaromas Jums tinkamas gydymo planas:


1) įvertinama dantų būklė;
2) įvertinamos plombos ir jų būklė;
3) nustatomas sąkandis;
4) patikrinama burnos ertmės minkštųjų audinių būklė;
5) atliekamos reikalingas rentgeno nuotraukos;
6) problemos fiksuojamos intraoraline kamera (kitaip tariant, pažeistos vietos fotografuojamos specialia kamera);
7) esant reikalui skiriamos specialistų konsultacijos.

Konsultacijų metu visuomet išsamiai pakomentuojame paciento dantų būklę, gydymo planą, atsakome į visus kilusius klausimus, siekiame geriausio įmanomo rezultato ir paciento komforto apsilankymų metu. Stengiamės įsiklausyti ir išpildyti paciento lūkesčius ir bendradarbiaujame su pacientu – juk tik tuomet pasiekiami puikūs rezultatai! Pajutę skausmą, danties jautrumą ar kitus simptomus visada kreipkitės į mūsų kliniką – mes Jums suteiksime skubią pagalbą.

Susisiekti
Share by: